Porządki nad jez. Borowiec I

Kilkanaście osób z naszego Koła uczestniczyło, w sobotę 10 kwietnia, w sprzątaniu brzegów jeziora Borowiec I oraz przyległych leśnych zagajników

 

Nazbieraliśmy 13 worków, każdy o pojemności 120l, a jezioro nie jest wcale duże, bo raptem 10 ha powierzchni. Oprócz "tradycyjnych" wędkarskich śmieci, czyli opakowań po zanętach i przynętach w workach lądowały butelki i puszki - wiadomo po czym, czyli można powiedzieć, że też "tradycyjne" wędkarskie śmieci.

 

Po zamieszczeniu informacji na facebookowych fanpagach zarzucono nam, że zwalamy wszystko na wędkarzy, a przecież nad jeziorem bywają również nocni imprezowicze. Tak wiemy o tym, ale według nas większość śmieci zostawili niestety wędkarze, gdyż 10 worków zostało zebrane wokół jeziora nad jego brzegiem.

Nie mniej powyższe nie ma na celu porównywania kto więcej śmieci zostawia, a bardziej uzmysłowienie nam wszystkim, że nie powinno się absolutnie środowiska zanieczyszczać, bo czy faktycznie tak ciężko jest zabrać ze sobą puste już opakowanie…?

Problem nie dotyczy tylko tego jednego jeziora, ale niestety wszystkich wód i lasów w kraju.

Sytuacja ta pokazuje również, że niestety w dużej mierze jesteśmy narodem brudasów i że niektórzy z nas mają problem z utrzymaniem porządku wokół siebie, ciekawe czy we własnym domu też?.

Ot, to taka mała dygresja przy okazji.

 

Zarząd Koła serdecznie dziękuje koleżankom i kolegom za udział w pracach porządkowych oraz Leśnictwu Borowiec za przejęcie od nas zapełnionych worków.